Bělení zubů

BĚLENÍ ZUBŮ LASEREM Z USA BEZ POUŽITÍ PEROXIDU

Efektivní bělení zubů dentální lampou:

 •     bezbolestné bělení
 •     rychlé ošetření během 30-45 min
 •     vybělení až o 8 odstínů
 •     účinek viditelný ihned

Efektivní bělení certifikovaným přístrojem provádí zdravotnický personál kvalitními bělícími sadami vyrobenými v EU s obsahem bělícího gelu bez obsahu peroxidu

Bělení zubů bez peroxidu nemá žádné kontraindikace. Tento druh bělení tudíž mohou absolvovat i osoby s citlivými zuby, odhalenými krčky, paradentózou, přítomností zubních kazů, prasklin skloviny či jiných defektů, onemocněním dásní a i těhotné či kojící osoby.

Oproti bělení zubů peroxidem se jedná o zcela bezpečnou metodu bez vedlejších účinků, jakými mohou být bolest zubů, přecitlivělé zuby, poleptané dásně, vznik oparů atd.

Ordinační bělení zubů trvá 30-45 minut a provádí se neperoxidovým gelem v kombinaci s dentální bělící lampou. Zde se využívá studené modré laserové světlo o specifické vlnové délce. Při bělení jsou oči klienta chráněny speciálními brýlemi. Těšit se můžete na zuby až o 8 odstínů světlejší. Procedura vás zbaví zažloutnutí, které vám v ústech zanechal zub času, káva, čaj, červené víno a tabák.

Ošetření je zcela bezpečné, zabere vám maximálně třičtvrtě hodiny a výsledky jsou viditelné ihned. V případě velmi zažloutlých zubů je možné proceduru po 7 - 14 dnech opakovat. Zuby vydrží vybělené dle životního stylu maximálně 6 měsíců. Pro dokonalý efekt je vhodné a v některých případech nutné, absolvovat do cca půl roku před procedurou dentální hygienu u svého lékaře (zejména kvůli odstranění zubního kamene).
Průběh ošetření:

 •     konzultace a případné dotazy
 •     ošetření zubů akcelerátorem
 •     příprava speciálního náustku s bělícím gelem
 •     nasazení náustku
 •     nastavení dentální lampy
 •     nasvícení
 •     poučení o "bílé dietě"

Následujících min. 48 hodin po bělení je nutné dodržovat tzv. bílou dietu. V jejím rámci se vyhněte potravinám, které zanechávají pigment (káva, čaj, borůvky, červené víno, červené zelí, čokoláda, barvené nápoje atp.) a také kyselým potravinám (např. pomerančový džus). Všeobecně se lze řídit poučkou nekonzumovat potraviny tmavší než je oloupaný brambor. Vybělené zuby jsou velice náchylné na vstřebávání pigmentů.
K jídlu doporučujeme např. bílé pečivo, smetanové sýry, těstoviny (s kuřecím masem, se smetanovou omáčkou), krupicovou či ovesnou kaši, bílý jogurt, cheesecake atp.
Pro výraznější bělící efekt je možné proceduru již po týdnu zopakovat, tzv. dobělení za zvýhodněnou cenu. Tato sleva platí max 6 měsíců po ošetření. Pokud občas pijete kávu či kouříte, je vhodné si zakoupit sadu na domácí dobělování, jinak výsledné vybělení zubů nemusí vydržet příliš dlouho. I pro ty, kdo nekouří či nepijí kávu, doporučujeme zakoupení sady na domácí dobělování pro pravidelnou údržbu vybělených zubů a prodloužení vyběleného efektu.

Barva korunek, plomb a můstků se bělením nemění.